BO-Polypropylen (PP)

Biaxiálně orientovaný polypropylen (BOPP) je tenká, průhledná a pružná fólie používaná k balení různých produktů. BOPP se vyrábí z polypropylenu. Polypropylen (PP) je polymer, který se vyrábí z ropných frakcí, konkrétně z frakce propylenu. Propylen se získává z ropy nebo zemního plynu a následně se chemicky modifikuje pomocí katalyzátorů za vysokých teplot a tlaků. Tím se propylenové molekuly spojují do dlouhých řetězců, vzniká polypropylenový polymer.

V současné době se polypropylen vyrábí v obrovském množství a je jedním z nejvíce používaných termoplastů na světě. Používá se v široké škále aplikací, včetně balení, textilních vláken, potravinářských obalů, lékařských prostředků a mnoho dalších výrobků.

Polypropylen je populární díky svým vlastnostem, jako je vysoká pevnost, pružnost, odolnost proti korozi a chemikáliím, nízká hmotnost a snadná zpracovatelnost. Tyto vlastnosti z něj dělají vhodný materiál pro výrobu různých výrobků, zejména tam, kde je vyžadována vysoká funkčnost a odolnost materiálu, například lepicích pásek.